Vai vēlies darbu arī 2030. gadā? Jauni amati tuvā nākotnē

29.10.2020 / Eiro Personāls

Kāda nākamajā desmitgadē izskatīsies pasaule un jo īpaši darba pasaule?

Lai gan lielākā daļa no mums vienkārši seko līdzi notikumiem, pastāv pētnieku grupa, kas cenšas prognozēt tendences nākotnē, un viņu atklājumi un izglītoti pieņēmumi varētu palīdzēt mums visiem sagatavoties nākotnei. Starp šādiem cilvēkiem ir Bens Prings (Ben Pring), Cognizant nākotnes darba centra vadītājs un līdzdibinātājs, kas seko tendencēm tehnoloģiju, uzņēmējdarbības un sabiedrības jomā. 

Praktiski visas pasaules rūpniecības nozares Covid 19 pandēmijas dēļ ir bijušas spiestas pielāgoties un, protams, arī apstāklis, ka tās rezultātā samazinās ekonomika, nav palīdzošs. Jā, šis ir dezorientējošs laiks, bet šis ir arī laiks, kurā rodas jaunas karjeras un darbavietas.

“Ja tu vari sevi pozicionēt un apgūt pareizās prasmes, tad ir daudz iespēju. Īpaši, ja esi tehniski domājošs cilvēks,” saka Pīts. “Katram no mums ir pieejams milzīgs izglītības un mācību materiālu kopums. Kāpēc to neizmantot? Ir tik daudz, ko var iemācīties.”

Tātad, kādas jaunas pozīcijas tiks radītas nākamajos gados? Kas pēdējos trīs mēnešos jau ir izgudrots?

Lūk, 9 potenciālie karjeras ceļi, kas, saskaņā ar šo pētnieku, varētu kļūt aktuāli

WFH (Work From Home) koordinators

Pēdējo sešu mēnešu laikā miljoniem cilvēku bija ātri jāiemācās izveidot savu mājas biroju, plānot darba grafikus, vienlaikus esot kopā ar saviem bērniem un ģimenes locekļiem, un esot darbā. Plānošanas problēmas varētu atvieglot ar koordinatora vai asistenta palīdzību. Šim koordinatoram ir vajadzīgas labas vadības prasmes, lai, ievērojot uzņēmuma sadarbības kultūru un vērtības, vienlaikus palīdzētu darbiniekiem saglabāt darba ražīgumu.

Virtuālās skaņas inženieris

Eiropas futbola līgā sporta komandas atgriežas laukumos, bet stadioni ir tukši sociālās distancētības dēļ. Lai piešķirtu spēlei atmosfēras izjūtu, producenti pievienoja “stadionu skaņas”, kas bija niansētas un atbilstošas tam, kas notika laukumā. “Skaņu inženieri, kas veic šo reāllaika skaņu miksēšanu, jau ir funkcija, ko kāds dara” saka Pīts. “Pirms pusgada neviens par tādiem pienākumiem pat neiedomājās.”

Tekstu ierunātājs

Šī profesija varētu būt labs pārkvalifikācijas resurss aktieriem un žurnālistiem. Tā kā cilvēki arvien mazāk vēlēsies fiziski pieskarties objektiem gan savā mājā, gan publiskajā vidē, viņi arvien vairāk un vairāk pāries uz balss iespējotiem sīkrīkiem. 

Televeselības speciālists

“Veselības aprūpē ir daudz tehnoloģiju, tomēr pacientu pieredze nebija būtiski mainījusies,” saka Pīts. Līdz šim brīdim. Tā kā ārstu pieņemšanas punkti pēdējo mēnešu laikā bieži bija slēgti, daudzi cilvēki izmantoja televeselības konsultācijas, arvien vairāk apjaušot, ka arī attālināta palīdzība ir palīdzība. 

Galvenais mērķa plānotājs

Par skaidru mērķi un soļiem to sasniegšanā tik mainīgā pasaulē kā šobrīd ir jādomā teju ik dienu. Šis darbs var palīdzēt bankām, aviokompānijām vai citām lielām starptautiskām korporācijām, kam ir īpaši svarīgi sasniegt mērķus.

Higiēnas konsultants

Kurš no mums tagad nezina, ko nozīmē roku dezinfekcija? Tā kā sabiedrība šobrīd ļoti koncentrējas uz veselību un tīrību, , arvien vairāk svarīgi cilvēki, kas pasauli var padarīt par tīrāku vietu. Šai cilvēku grupai uzdevums būtu padarīt pasauli par tīrāku, veselīgāku un drošāku vietu.

Virtuālo notikumu plānotājs

Video konferenču platformas, piemēram, Zoom un MS Teams, kopš pandēmijas sākuma lielākās daļas darbinieku must have rīki. Tomēr tiešsaistes pasākumu rīkošanā un pašās platformās ir daudz vietas izaugsmei. “Cilvēkiem būs jādomā par to, kā izveidot virtuālu notikumu, kas nodrošina labāku socializēšanos un tīklošanos,” norāda Pīts.

Abonēšanas pārvaldības speciālists

Daudzi iedzīvotāji pēdējo mēnešu laikā ir pārvērtējuši savu budžetu un savilkuši jostas. Daudzas lietas un pakalpojumi, ko pērkam, varētu kļūt abonējami, tā būtiski izlīdzinot ikmēneša izmaksas. Saskaņā ar Cognizant šī darba prasmes būtu līdzīgas sociālo mediju speciālistu, biznesa analītiķu vai produktu vadītāju prasmēm.

Attālināto biroju dizaineris

Biroji samazināsies, apvienosies, mainīs savas funkcijas. Uzņēmumiem būs vajadzīgi interjera dizaineri, kas var pārkalibrēt un pārprojektēt telpas drošākai, efektīvākai un elastīgākai nākotnei.

Dalies: