Aktualitāte darba tirgū. Attālinātas intervijas

18.03.2020 / Eiro Personāls

Šķiet, tāda situācija nav bijusi nekad. Lielākā daļa darba devēju lūdz darbiniekus strādāt no mājām, lai apturētu koronavīrusa uzliesmojuma izplatīšanos. HR pasaulē tas nozīmē, ka klātienes darba intervijas vietā notiek virtuāla saruna ar kandidātu.

Lasīt vairāk

Kas nosaka panākumus? 8 aspekti

12.03.2020 / Eiro Personāls

Gribasspēks, intelekts, motivācija, īstie cilvēki īstajā laikā... ir daudz vispārpieņemtu ideju par to, ko nozīmē būt veiksmīgam cilvēkam, un tomēr daži no veiksmīgākajiem bieži vien ir pēdējie, ko mēs nosauktu, piemēram, ja skolas gados mums būtu jāparedz, kurš no klasesbiedriem būs veiksminieks. (Izglītības pētnieki, kā zināms, secinājuši, ka tie, kuri ir lieliski beiguši skolas gaitas, lielākoties kļūst par vidējus panākumus sasniegušiem pieaugušajiem.) Tomēr ir tiesa, ka panākumi ir zināmā mērā prognozējami. Lūk, astoņi aspekti, kas apstiprināti pēdējo gadu pētījumos.

Lasīt vairāk

TOP 3 darba vides tendences, kuras vērts ņemt vērā šogad

19.02.2020 / Eiro Personāls

Tas sākās jau pagājušajā gadā. Konferencēs un HR pasākumos sākām runāt par diversity jeb gatavību būt iekļaujošiem attiecībā uz vecuma, tautības, pieredzes u.c. aspektu dažādību uzņēmumos. Kāpēc? Mums ir zemākie bezdarba līmeņi pēdējā piecpadsmitgadē. Taču darbinieku trūkst. Un ne tikai mums – visa Eiropa runā par talantu “medībām” un to trūkumu tirgū. Trūkst speciālistu un ekspertu, un pārpildīts tirgus ir vienīgi attiecībā uz vadības līmeni.

Lasīt vairāk