Pašefektivitāte un uzticēšanās vadītāja kompetencei – kā šie raksturlielumi papildina viens otru?

21.07.2021 / Eiro Personāls

Lai gan pētījumi biznesa vidēs mēdz būt sarežģītāki to ierobežotās kontrolējamības dēļ, tādi, protams, tiek veikti. Lūk, vienā no zinātniskiem pārskatiem biznesa vidē, kas publicēts prestižajā zinātnes žurnālā Frontiers in Psychology, lasāms, ka darbinieki, kuriem ir lielākas pilnvaras, uzticība no vadības un iespējas darboties patstāvīgi, ir proaktīvāki. Bet... tas darbojas arī pretējā virzienā.  

Lasīt vairāk

Četru dienu darba nedēļa, un kādēļ to ir vērts apsvērt tieši tagad

13.07.2021 / Eiro Personāls

Īslande sev pievērsusi uzmanību gluži nesen, skaidri un gaiši pasakot – četru dienu darba nedēļas ieviešana uzskatāma par milzīgu panākumu. Pēc tam, kad vairāk nekā 2500 darba ņēmēju pārfokusējās uz 35 vai 36 stundu darba nedēļu un paziņoja, ka ir laimīgāki, veselīgāki un mazāk saspringti, šobrīd šajā valstī tiek ieviesta kompleksa pieeja, lai padarītu šo iespēju par reālu lielākajai daļai tās darbaspēka.

Lasīt vairāk

Kādēļ mans darbinieks melo?

06.07.2021 / Eiro Personāls

Kad esat līdera/ vadītāja lomā, jūs paļaujaties uz to, ka komandas locekļi jums saka patiesību, lai varētu gan pieņemt pārdomātus lēmumus, gan justies pārliecināts, ka zināt, kas notiek komandā vai pat uzņēmumā. Lielākā daļa cilvēku, protams, saka patiesību. Bet dažreiz gadās sastapties ar darbinieku, kurš interpretē informāciju ļoti brīvi vai pat tīši melo. Meli ir viena no vissmagākajām vadības situācijām, ar kuru jāsaskaras, jo nereti ir grūti pārliecināties, kas patiesībā notiek.

Lasīt vairāk

Vai tuvojas diena, kad atgriezīsimies birojos? Lielākie izaicinājumi, tai gatavojoties

28.06.2021 / Eiro Personāls

Uzņēmumi sāk gatavoties darba ikdienas organizēšanai pēc pandēmijas. Jā, un arī Latvijā šajā sakarībā jau notiek rosība.

Kad pandēmija beigsies, un galu galā tā notiks, daudzi cilvēki būs pārdzīvojuši visdažādākās spriedzes un zaudējumus. Sekas - dažādi mentālās veselības traucējumi, un starp galvenajiem "vaininiekiem" - sociālā trauksme un hroniska noguruma sindroms. 

Lasīt vairāk