Ko pandēmija mums ir iemācījusi par darbinieku iesaisti?

14.01.2021 / Eiro Personāls

 Vēl vismaz gadu – tās ir jaunās aplēses no PVO puses par to, cik ilgi vēl dzīvosim pandēmijas ēnā. Biznesa vidē tie jau šobrīd ir jauni uzņēmējdarbības modeļi, eksponenciālas tehnoloģijas, moderni darba veidi un regulējumi. Tas viss kopā liek mums būt elastīgākiem kā iepriekš, jo nepārtraukti mainās organizāciju ierastās kārtības. Tas savukārt var veicināt ilgtspējīgas pārmaiņas uzvedības, kultūras un organizatoriskā līmenī.

Neskatoties uz daudziem negatīvajiem aspektiem, visticamāk, ka mēs visi varam droši vienoties par vienu – esam daudz mācījušies! Šis jaunais darbības veids uzņēmumiem ir devis dažas vērtīgas atziņas par to, kā ne tikai noturēt, bet pat palielināt darbinieku iesaisti.

Lasīt vairāk

9 tendences, kas veidos 2021. gadu personāla vadības pasaulē

30.12.2020 / Eiro Personāls

Šis gads ir izkristalizējis daudzu uzņēmumu prioritātes - bija ātri jāpāriet uz attālinātu darba kultūru, un tas nozīmēja atstāt svarīgo un atteikties no mazāk nepieciešamā. Un 2020. gada pārmaiņas un izaicinājumi ļoti skaidri iezīmēs 2021. gada aktualitātes, apgalvo Gārtnera cilvēkresursu pētījumu vadītājs Braiens Kropss (Brian Kropp).

Kropss apraksta vadošās prognozes par tendencēm, kas veidos HR pasauli 2021. gadā, žurnālā “HR Executive”, un tās piedāvājam izzināt arī saviem sekotājiem.

Lasīt vairāk

Svētku laiks un atlase. Vai sader?

23.12.2020 / Eiro Personāls

Gadu no gada, tuvojoties svētku laikam, neatkarīgi no tā, vai tā ir gadu mija vai Līgo laiks, mēs, HR cilvēki, jau it kā zinām – uzrunāšanai lielas jēgas nav, atsaucība maza, potenciālie kandidāti citās domās, apcerēs un aizvadītā gada pārvērtēšanas procesā. Un patiesi, arī HR pētījumos ir apliecināts – svētku laiks ir laiks, kad mēs “atslēdzam” prātus un domas no profesionālās dzīves kalniem un lejām. Un to der ņemt vērā, jo īpaši tamdēļ, ka tuvojas janvāris, kad cilvēki skatīsies darba sludinājumus biežāk, un atsaucība kļūs lielāka. Jā, vidēji par sešiem procentiem.

Lasīt vairāk

Efektīvāko komandas spēlētāju 3 īpašības

17.12.2020 / Eiro Personāls

Šodien mēs uzskatām par pašsaprotamu to, ka varam būt vienā komandā ar kādu, kurš dzīvo valsts otrā pusē vai pat citā valstī, un tas lielā mērā ir iespējams tehnoloģiju dēļ. Tehnoloģiju dēļ cilvēki arī šodienas apstākļos izstrādā risinājumus un realizē projektus, kas ir apbrīnojami un sarežģīti, un kas risina problēmas uzņēmējdarbībā, medicīnā un komunikācijā – teju it visās jomās. Šie kompleksie risinājumi prasa, lai cilvēki sadarbotos un strādātu kopā kā komandas.

Lasīt vairāk

Stāsts par kāda uzņēmuma ievadīšanas darbā prakses maiņu. Ko tā deva?

11.12.2020 / Eiro Personāls

Jauna darba uzsākšana ir kā ceļojums svešā zemē: it viss ir nepazīstams, un mēs nevaram paļauties uz iepriekšējām attiecībām, rutīnām un pieņēmumiem. Nereti tieši šo iemeslu dēļ mēs izjūtam stresu. Vai jums ir bijusi pieredze, kad ienākot jaunā uzņēmumā, pirmie darbi ir saistīti ar dokumentu un drošības noteikumu parakstīšanu, labākajā gadījumā izejot cauri departamentam un sasveicinoties ar jaunajiem kolēģiem? Tad darbinieku “nosēdina” viņa vietā, un onboarding ir noslēdzies. Citiem vārdiem, formāla procedūra īsti nepalīdz. Tā nerada piederības izjūtu.

Lasīt vairāk