Personāla vadības aktualitātes 2020

03.01.2020 / Evita Mackeviča

Kad saruna ievirzās par personāla vadības tendencēm nākamajam gadam, tad mēdzu ieteikt ieskatīties Delloite Human Capital Trends aptaujas apkopojumā. Tur vienmēr ir plaša un detalizēta informācija par aktuālo personāla vadības jomā. Gatavojot rakstu, cerēju kādu ideju paņemt no šīs aptaujas, diemžēl, 2020 gada aptauja vēl ir norises stadijā, tādēļ,  šoreiz, veidojot tendenču sarakstu, izvairījos no pasaules tendenču apskatiem un balstījos uz saviem novērojumiem.

Lasīt vairāk

Kā rūpēties par savām smadzenēm arī darba laikā?

05.07.2019 / Linda Rūsa

Mēs visi zinām, ka regulāras fiziskas aktivitātes, veselīga ēšana un miega kvalitāte ir ļoti svarīgi balsti kvalitatīvai ikdienai. No otras puses, pastāv ieradumi, kas var paātrināt izziņas spēju novecošanās procesu. Dažas no šīm darbībām var šķist nekaitīgas, bet ilgtermiņā var kaitēt smadzenēm. Lūk, ko mēs mēdzam darīt darba vidē – ja atpazīstat sevi, vērts padomāt, kā no šiem ieradumiem atteikties.

Lasīt vairāk

Darba devēja tēls – tā nozīme atlasē un ne tikai

31.05.2019 / Linda Rūsa

Vai arī jūs reizi pa reizei aizdomājaties, kāpēc dažiem uzņēmumiem tiek TOP kandidāti, bet citiem – nē? Jūs zināt šos uzņēmumus – par tiem jūs dažkārt nodomājat: “Cik forši būtu tur strādāt!”. Tie ir uzņēmumi ar spēcīgu darba devēja tēlu. Viņiem ir laba reputācija, kandidāti uzskata, ka tā lieliska vieta, kur strādāt, un nav svarīgi, kāds ir šo uzņēmumu lielums, un vai tie ir starptautiski vai lokāla mēroga. Uzņēmumi, kas patiesi rūpējas par saviem darbiniekiem, ir uzņēmumi ar spēcīgu darba devēja tēlu – tieši tik vienkārši.

Lasīt vairāk

Labākais darbinieks aiziet! Ko nu?

11.04.2019 / Linda Rūsa

Ja vadāt komandu pietiekami ilgi, jūs noteikti agrāk vai vēlāk saskarsieties ar to, ka viens no jūsu TOP darbiniekiem nolems uzņēmumu pamest. Un tad jums būs jāizlemj, ko darīt. Vai ļaut viņam doties vai mēģināt pārliecināt palikt? Vadītāju izaugsmes trenere Dačia Feisone Ro (Dacia J. Faison Ro) saka, ka visbiežāk, mēģinot pierunāt TOP darbinieku palikt ar paaugstinājuma palīdzību vai statusa maiņu, jūs vienkārši atliekat neizbēgamo. Kā rīkoties?

Lasīt vairāk