Kā izveidot pozitīvu atteikuma vēstuli?

25.02.2021 / Eiro Personāls

Cilvēks uzņēmuma HR speciālistam iesūta pieteikumu uz vakanci. Viņš ir veltījis savu laiku, un no šī brīža uzņēmuma kontekstā viņam tiek piešķirta loma “kandidāts”. Dots devējam atdodas – no šī brīža kandidāts sāk gaidīt uzmanību savā virzienā. Vai tāda būs? Diemžēl statistika saka – arvien pārliecinoši lielākajā daļā gadījumu atbilde izpaliek.

 

Lasīt vairāk

Parunāsim par sasniegumiem un potenciālu

18.02.2021 / Eiro Personāls

Attiecība starp potenciālu un darba sniegumu mēdz būt neviennozīmīga. Kam ir lielāka nozīme ikdienā? Kā jūs izvēlaties cilvēkus, kurus paaugstināt – vai vadoties pēc sasniegumiem pagātnē vai drīzāk pēc potenciāla, iespējams, lieliski pildīt amata lomu nākotnē?

Lasīt vairāk

Piederības izjūta. 2021. gada personālvadības speciālistu “rūpju bērns”

11.02.2021 / Eiro Personāls

Vai savos uzņēmumos esat pamanījuši, ka darbinieki, kas lielāko daļu laika pavada attālināti, arvien vairāk sāk stāstīt par nošķirtības izjūtu, neziņu, kas notiek uzņēmumā, izjūtu, ka trūkst kolēģu ierastā atbalsta? Šodien pat kandidāts, kas jau pusgadu strādā jaunā darba vietā, stāstīja, ka tuvākos kolēģus ir redzējis tieši divas reizes, sacīdams to ar it kā smaidu, un tomēr ne pārāk priecīgu intonāciju.

Lasīt vairāk

Pazemināšana amatā, algas samazinājums vai pat darba zaudējums. Kā tikt galā ar izjūtām?

28.01.2021 / Eiro Personāls

Saskaroties ar ne tiem pozitīvākajiem karjeras izaicinājumiem, cilvēki mēdz piedzīvot ne tikai pašu faktu – pazemināšanu amatā/ statusā, iespējams, algas samazināšanu (vidēji 30% algas samazinājumu kopš pandēmijas sākuma piedzīvojuši apmēram 20% darbinieku), pat darba zaudēšanu -, bet arī sāpīgu šķietamas identitātes zudumu. Kā tas jāsaprot? Kad cilvēkiem vaicā, kas viņi ir, parasti mēs mēdzam atbildēt ar savu profesiju – esmu biznesa attīstības vadītājs vai esmu atlases speciālists. Ko sacīt atbrīvošanas no amata gadījumā? Plus - ja neesi tas veiksmīgais profesionālis, kāds tu reiz biji, kas esi? Neveiksminieks?

Protams, ne.

Lasīt vairāk