Kā iemācīties saņemt atgriezenisko saiti?

16.09.2021 / Eiro Personāls

Jāteic, jau gadiem starp aktuālākajām personāla vadības tēmām nemainīgi ir atgriezeniskās saites sniegšana. Vadītāji šai mākslā tiek apmācīti atkal un atkal. Bet kā jau katrai medaļai – arī šai ir otra puse. Un otrā pusē ir cilvēks, kas atgriezenisko saiti saņem – ar savām emocijām, domām, klusām vai skaļām replikām pretī atsauksmes sniedzēja sacītajam. Tādēļ šoreiz parunāsim par to, kā veiksmīgāk uzņemt atgriezeniskajā saitē dzirdēto.

Lasīt vairāk

Pārāk kvalificētu darbinieku pieņemšana darbā – pareizs vai nepareizs solis?

09.09.2021 / Eiro Personāls

Patiesība, par kuru HR speciālisti un vadība nereti pat neaizdomājas – un to parāda statistikas pārskati – ir šāda: teju puse darbinieku izjūt, ka ir pārāk kvalificēti darbam, ko viņi veic. Precīzāk, 47% darbinieku uzskata, ka dara pakāpi zemāku darbu par savām spējām, lasāms Academy of Management Journal. Reizēm šie cilvēki baidās kāpt uz vadības pozīcijām, jo ir skaidri zināms, ka lomas, kurās ir kandidātu pārprodukcija, ir tieši vadības amati, savukārt paliekot speciālistu/ ekspertu amatā, profesionālis ir daudz pieprasītāks darba tirgū. 

Lasīt vairāk

Pašefektivitāte un uzticēšanās vadītāja kompetencei – kā šie raksturlielumi papildina viens otru?

21.07.2021 / Eiro Personāls

Lai gan pētījumi biznesa vidēs mēdz būt sarežģītāki to ierobežotās kontrolējamības dēļ, tādi, protams, tiek veikti. Lūk, vienā no zinātniskiem pārskatiem biznesa vidē, kas publicēts prestižajā zinātnes žurnālā Frontiers in Psychology, lasāms, ka darbinieki, kuriem ir lielākas pilnvaras, uzticība no vadības un iespējas darboties patstāvīgi, ir proaktīvāki. Bet... tas darbojas arī pretējā virzienā.  

Lasīt vairāk

Četru dienu darba nedēļa, un kādēļ to ir vērts apsvērt tieši tagad

13.07.2021 / Eiro Personāls

Īslande sev pievērsusi uzmanību gluži nesen, skaidri un gaiši pasakot – četru dienu darba nedēļas ieviešana uzskatāma par milzīgu panākumu. Pēc tam, kad vairāk nekā 2500 darba ņēmēju pārfokusējās uz 35 vai 36 stundu darba nedēļu un paziņoja, ka ir laimīgāki, veselīgāki un mazāk saspringti, šobrīd šajā valstī tiek ieviesta kompleksa pieeja, lai padarītu šo iespēju par reālu lielākajai daļai tās darbaspēka.

Lasīt vairāk