Kā prast pielāgoties mainīgai biznesa videi?

07.04.2021 / Eiro Personāls

Pielāgošanās spēja ir svarīga prasme – tā ietver gan mūsu kapacitāti pārvarēt stresu, gan vienkārši reaģēt uz mainīgu vidi un ātri pielāgoties pārmaiņām. Ja jums ir augsts pielāgošanās līmenis, jums ir vieglāk dzīvot mazāk saspringtu un izbaudīt vairāk pārsteidzošu dzīvi. Mercer 2021. gada pētījumā lasāms, ka pielāgošanās tuvākajā desmitgadē būs TOP prasme biznesa vidē. Tātad – kā to attīstīt?

Lasīt vairāk

Pārmaiņām sagatavota uzņēmuma noslēpums - vienkāršība

30.03.2021 / Eiro Personāls

Pēdējā gada laikā daudzi uzņēmumi ir nonākuši tuvu savu iespēju zemākajai robežai, turklāt daudzos gadījumos – līdz maksātnespējas robežai.

No otras puses, saskaņā ar hbr.org datiem, daudzu uzņēmumu pārstāvji apgalvo, ka viņu organizācijas patiesībā itin lieliski darbojas krīzes režīmā. Tā saliedē, darbinieki tiecas pēc komandas pleca, sasparojas dubultā un rezultātā – “izpeld” sveikā.

Protams, strādāt krīzes režīmā nav nedz ilgtspējīgs, nedz vēlams darbības veids. Daudzu uzņēmumu vadītāji ir noraizējušies, kā viņi spēs saglabāt dinamiku pēckrīzes periodā un nodrošināt, ka uzņēmumi arī nākotnē ir pielāgoties spējīgi. Tātad – kādas mācības varam gūt no krīzes režīma attiecībā uz nākotnes domāšanu?

Lasīt vairāk

Darbā ievadīšana - labās un ne tik labās prakses

25.03.2021 / Eiro Personāls

Atceros stāstu no kāda kandidāta, kas bija pieņemts vienā no vadošajām finanšu iestādēm mūsu valstī – vaicājot par aiziešanas iemesliem, šis kandidāts sāka stāstīt par darbā pieņemšanas pieredzi. Proti, pirmajā darba dienā HR vadītāja aizveda šo cilvēku uz nodaļu, parādīja darba vietu blakus atvērtā tipa biroja centrālajai ejai un… viss. Pēc nepilna gada šis cilvēks izvēlējās pieņemt citu darba piedāvājumu, minot, ka tā arī nebija līdz galam iejuties – kolēģi ieurbušies savos darbos, iepazīšanās – formāla un vēsa, un “autsaidera” izjūtas šo cilvēku vairāk vai mazāk bija pavadījušas visus šajā darba vietā pavadītos mēnešus.

Lasīt vairāk

Kurš šobrīd nosaka darba tirgu – kandidāti vai darba devēji?

19.03.2021 / Eiro Personāls

Agrāk talantu konkurences intensitāte sekoja ekonomiskā cikla kāpumiem un kritumiem. Tāpēc, ņemot vērā pandēmijas situāciju, daudzu biznesu sašaurināšanos un pat likvidācijas, nav pārsteigums, ka daļa vadītāju secina, ka esam atgriezušies pie darba devēja diktēta tirgus. Taču, rūpīgāk aplūkojot datus, izrādās - situācija ir sarežģītāka un par viennozīmīgu to nenosauksi. Un personāla atlases pārstāvji to noteikti saskata daudz spilgtākos toņos.

Lasīt vairāk

Vārda “paldies” nozīme biznesā

12.03.2021 / Eiro Personāls

Kad runa ir par manierēm, viena no pirmajām lietām, ko vecāki iemāca saviem bērniem, ir vienmēr teikt paldies. Mēs darām visu iespējamo, lai ieaudzinātu pateicības tikumu, pirms iemācām alfabētu — tas ir tieši tik svarīgi. Un nevar būt, ka svarīgi ģimenē NENOZĪMĒ svarīgi biznesā. Nozīmē. 

Lasīt vairāk