Jauns gads, jauns darbs?

14.02.2023 / Eiro Personāls

Gadumijai tuvojoties, atskatījāmies uz aizvadīto gadu un kalām plānus jaunajam, 2023. Daudzi noformulēja jaunas apņemšanās. Saskaņā ar aptauju, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Jaungadā apņemas aktīvāk sportot un kustēties. Citas pasaulē populāras Jaungada apņemšanās ietver svara zaudēšanu, smēķēšanas atmešanu, naudas ietaupīšanu/iekrāšanu, paaugstinājuma iegūšanu, algas pielikuma saņemšanu, un citas.

Lasīt vairāk

Būtiskākais par iesaistīšanos darbā

15.12.2022 / Eiro Personāls

Darbinieku iesaistīšanās ir aktuāls temats jau vairākas desmitgades. Lielākoties tādēļ, ka pētījumi liecina par tās pozitīvo saistību ar augstu darba sniegumu un organizācijas biznesa un finansiālajiem panākumiem. Iesaistīšanās darbā ir svarīgs optimizācijas un digitalizācijas aspekts, jo katrs cilvēks ir no svara apstākļos, kad nepieciešams izdarīt vairāk ar mazāku cilvēku skaitu. 

Lasīt vairāk

Proaktīva darba uzvedība

21.09.2022 / Eiro Personāls

Arvien biežāk lasām darba sludinājumos, ka tiek meklēti proaktīvi darbinieki, kuri izrāda iniciatīvu; ka darbam nepieciešams speciālists, kurš pats redz darāmo darbu lauku un spēj pats uzsākt darbību, bez ārēja pamudinājuma (self-starter); ka potenciālajam vadītājam jābūt proaktīvam līderim.

Domājot par to, kādēļ tieši proaktivitāte ir noderīga organizācijām, nonācu līdz lēmumam izzināt tās lomu organizāciju procesos padziļināti. Uzsākot izpēti, mani priekšstati par to, kā organizācijām visefektīvāk reaģēt uz pārmaiņām apkārtējā un arī iekšējā vidē, saistījās ar līderību un pielāgošanās spēju, un es nepiešķīru proaktivitātes konceptam nozīmīgu lomu šajās norisēs.

Strādājot pie sava pētījuma, uzzināju, ko nozīmē “proaktivitāte” darba uzvedības izpratnē un vai šāda personības iezīme/uzvedības izpausme nepieciešama tikai vadītājiem, un vēlos dalīties ar savām atziņām.

Lasīt vairāk

Koučinga nozīme personāla atlases procesā

11.08.2022 / Eiro Personāls

Atlases procesā vienmēr cenšamies strādāt ar maksimālo atdevi, tomēr nereti savā darbā piedzīvojam situācijas, kad darbiniekus neapmierina klienta (organizācijas) iekšējā vide, kas noved pie jautājuma “Vai es vēlos šeit turpināt strādāt?”.

Mūsu praksē šādas situācijas ir iespējams izglābt un pat novērst, ja darbinieks vēršas pie kouča, lai saprastu savu lomu organizācijā, apzinoties savas vajadzības un motivāciju.

“Eiro Personāls” konsultante, karjeras un līderības koučs PCC līmenī (1500+ prakses stundas), “ICF Latvia” viceprezidente Laura Vanaga stāsta par koučinga nozīmi personāla atlases procesā.

Lasīt vairāk

Atskatāmies uz 2021. gadu personāla vadībā

28.12.2021 / Eiro Personāls

2021. gads ir teju izskanējis, tamdēļ laiks “savilkt galus” un palūkoties – objektīvi -, kāds tad tas bijis personāla vadības pasaulē. Šoreiz “bez lirikas” – piedāvājam ielūkoties aizvadītā gada statistikā un, iespējams, tā mums pavēstīs arī šo to vērtīgu par rītdienu.  

Lasīt vairāk