TOP 3 darba vides tendences, kuras vērts ņemt vērā šogad

19.02.2020 / Eiro Personāls

Tas sākās jau pagājušajā gadā. Konferencēs un HR pasākumos sākām runāt par diversity jeb gatavību būt iekļaujošiem attiecībā uz vecuma, tautības, pieredzes u.c. aspektu dažādību uzņēmumos. Kāpēc? Mums ir zemākie bezdarba līmeņi pēdējā piecpadsmitgadē. Taču darbinieku trūkst. Un ne tikai mums – visa Eiropa runā par talantu “medībām” un to trūkumu tirgū. Trūkst speciālistu un ekspertu, un pārpildīts tirgus ir vienīgi attiecībā uz vadības līmeni.

Lasīt vairāk

Patiesība par atvērtā tipa birojiem

10.02.2020 / Eiro Personāls

Darbiniekiem nekad nav bijis vieglāk sastrādāties! Vismaz… tā mums šķiet.  Atvērtie biroji teorētiski padara cilvēkus redzamākus un pieejamākus. Taču lēnām, bet pamatīgi tiek vākti pētījumos balstīti pierādījumi, kas liecina, ka tie patiesībā pat rada mazāk interaktīvu mijiedarbību kolēģu starpā.

Lasīt vairāk

Kā labi vadītāji atklāj un attīsta talantus savās komandās?

04.02.2020 / Eiro Personāls

Lieliski vadītāji parasti ir eksperti savās jomās. Viņi ir kompetenti, un viņiem piemīt prasme un spēja būt līderiem. Bet, lai efektīvi pārvaldītu komandas, ir jāattīsta vēl viena iemaņa, kas bieži tiek atstāta novārtā, un tā ir talantu vadība.

Taču kļūt par lielisku talanta vadītāju ne vienmēr ir viegli, jo mūsdienās tas nozīmē elastību domāšanā un rīcībā. Šiem vadītājiem ir jābūt gataviem būt atvērtiem jaunai pieredzei. Ierastās “taciņas” ir drošāks risinājums, un arī mūsdienās pārāk daudzi meklē talantu tajās pašās vecajās (nepareizajās) vietās, galu galā kavējot radošuma un inovāciju ideju attīstību savos uzņēmumos.

Lasīt vairāk

Kā rūpēties par savām smadzenēm arī darba laikā?

05.07.2019 / Linda Rūsa

Mēs visi zinām, ka regulāras fiziskas aktivitātes, veselīga ēšana un miega kvalitāte ir ļoti svarīgi balsti kvalitatīvai ikdienai. No otras puses, pastāv ieradumi, kas var paātrināt izziņas spēju novecošanās procesu. Dažas no šīm darbībām var šķist nekaitīgas, bet ilgtermiņā var kaitēt smadzenēm. Lūk, ko mēs mēdzam darīt darba vidē – ja atpazīstat sevi, vērts padomāt, kā no šiem ieradumiem atteikties.

Lasīt vairāk